Soki Coca-Coli w nowym opakowaniu Tetra Pak

20 Dec 2012 11:12
coca2

Tetra Pak, czołowy dostawca rozwiązań opakowaniowych, oraz Coca-Cola Hellenic, europejski producent napojów spod znaku Coca-Cola Company, ogłosiły pierwsze w skali świata wdrożenie opakowania Tetra Gemina Aseptic (TGA) Leaf, w którym na rynku rosyjskim będą sprzedawane soki marki Dobry.

Jak przekonuje Tetra Pak, TGA Leaf oferuje klientom opakowanie o wyjątkowej wyglądzie, które jednocześnie zapewnia klientom doskonałą chwytliwość oraz wygodę nalewania.

„Rosjanie lubią i cenią nowoczesność” - powiedział Pierre Philippenko, dyrektor marketingu w firmie Moulton, oddziale Coca-Coli. „Jestem przekonany, że konsumenci polubią soki Dobry w nowym i bardziej wygodnym opakowaniu.”

Badanie konsumentów przeprowadzone w 2012 r. w Rosji i Hiszpanii wykazało, że cenią oni wyżej wizualną atrakcyjność, własności ekologiczne oraz funkcjonalność opakowania TGA Leaf – łatwego w otwieraniu, nalewaniu i zamykaniu – od innych podobnych produktów. Jak twierdzi Charls Brand, wiceprezes Tetra Pak odpowiedzialny za marketing i zarządzanie produktem: „TGA Leaf jest przykładem na to, w jaki sposób nasza głęboka wiedza na temat rynku, nieustanne dążenie do innowacji oraz współpraca z konsumentami owocuje tworzeniem opakowań, które spełniają potrzeby i producentów, i konsumentów.”